0312 440 64 57 pbx
Email: orkoopmyb@orkoop.org.tr

Önemli Duyuru

ÖNEMLİ DUYURU

OR-KOOP MYB tarafından yapılacak sınavlarda, COVİD-19 tedbirleri kapsamında, adayların sınavlarda uyması gereken SINAV KURALLARI ilave tedbirleri aşağıdaki şekilde uygulanacaktır.
Olağanüstü dönemle ilgili ulusal ve bölgesel düzeyde yetkili makamlarca alınan tedbirler doğrultusunda sınavlarda;
a) Bekleme alanında, sınav esnasında, yemek molasında; görevliler ve adaylar arasında en az 3 adım sosyal mesafe olacaktır.
b) Sınav alanına girerken görevli ve adaylar ellerine el dezenfektan uygulaması yapacaklardır. Birbirleriyle tokalaşma, kucaklaşma yapmayacaklar, ellerinin yüz bölgesine temas etmemesine dikkat edeceklerdir.
c) Sınav alanında bulunan herkesin temassız ateş ölçer ile ölçümü yapılacak, yüksek ateş (37,5 Derece ve üstü), öksürük vb. belirtisi olanlar sınava alınmayarak, derhal ALO 184 ile irtibata geçilecektir. Bu durumda olanların sınav hakları daha sonra kullandırılacaktır.
d) Yüksek ateşi olmamasına rağmen, kendisini iyi hissetmeyen ve bilhassa gribal enfeksiyonu, öksürük, boğaz ağrısı gibi belirtileri olanların durumlarını sınav ekibine bildirmeleri zorunludur. Bu durumda olanların sınav hakları kaybolmayacak olup, ilerde bu hakları kullandırılacaklardır.
e) Sınav öncesi adaylara verilecek tek kullanımlık maske, eldiven, bone, çorap vb. malzemelerin sınavda takılması zorunludur. Sınav bitişinde bu malzemeler çöp poşetlerine atılarak eller tekrar dezenfekte edilecektir. Adaylar sınava kendi KKD ve el aletlerini getirerek kullanabilirler. Ortak kullanılan alet ve ekipmanlar her kullanım sonrası görevlilerce dezenfekte edilecektir.
f) OR-KOOP MYB tarafından sınavlarda alınan tedbirler ve yukarıdaki hususlara eksiksiz uyulacağına dair adaylardan yazılı beyan ve taahhüt alınacaktır.
İlanen duyurulur.
(ORKOOP-MYB)